Názory

Prácu pána Norbekova poznám minimálne 10 rokov. Kúpil som si jeho populárnu knižku "Skúsenosti hlupáka - 1 diel preto, lebo v podtitule bola spomínaná práca so zrakom. V tom čase som študoval všetky knižky s touto tématikou a po prelistovaní knižky v kníhkupectve som zhodnotil, že sa veľmi dobre číta, že mi veľa hovorí a že práca so zrakom je v názve knihy viac metaforou typu "Otvor oči človeče, nech viac cítiš o čom je život", hoci sa tu uvádzali aj konkrétne postupy na prácu so zrakom. Zapáčila sa mi metóda ako celok a chcel som vedieť o nej viac. 
 
Ruský jazyk ovládam pomerne dobre, pretože som do 1984 študoval v bývalom ZSSR v Leningrade a potom som ešte do roku 1989 používal ruštinu pri svojich častých služobných výjazdoch do ZSSR. Po 1989 roku som na rušitnu na dlhé roky zabudol. Potreba ovládať ruský jazyk sa u mňa objavila práve vďaka dielu pána Norbekova. Chcel som jeho dielo precítiť v pôvodnom jazyku, v ktorom bolo primárne napísané. Začal som kupovať e-booky od pána Norbekova cez Litres.ru a mám ich pomerne dosť veľa. Vlastne stal som sa fanúšikom jeho tvorby. Oslovila ma aj rozprávka o oslíkovi Šuchlikovi – putovanie k pupku zemegule.
 
Skúšal som aplikovať metódu pána Norbekova samostatne, ale ako tvrdí sám autor „Takáto cesta je síce možná, ale len zriedkakedy prináša výsledok“. Preto som hľadal spôsob, ako sa dostať na kurzy.
 
Po závere prvých dvoch stupňov kurzov hodnotím kvalitu a poslanie kurzov ako veľký prínos pre môj rozvoj. Teraz už viem, kde som ako samouk robil zbytočné siahodlhé dialektické analýzy fungovania jednotlivých postupov a môjho prevedenia cvikov, pri ktorých som do celého procesu vnášal množstvo zbytočných  pochybností. Metóda je dobrá aj kvôli tomu, že je nádherne jednoduchá a netreba ju „špeciálne prijať“, treba ju len začať vykonávať a človek ju príjme úplne prirodzene.
 
Hoci som mal určitú obavu z pána Norbekova a z toho, že mi dobre vynadá a naloží za moju lenivosť a neschopnosť, vždy som túžil byť prítomný na kurzoch, ktoré vedie sám majster. Tu však musím povedať, že som veľmi milo prekvapený kvalitou výkladu a ľudským prístupom pani Džever. Dodnes s ňou vediem vnútorný dialóg, mám ju úprimné rád ako blízkeho priateľa a ďakujem jej za množstvo optimizmu a energie, ktorú do mňa v priebehu kurzov vložila. Veľmi rád by som jej aspoň časť svojej energie poslal naspäť a ubezpečil ju, že tie dva týždne, ktoré zo svojho života obetovala aj mne, nepadli na neúrodnú pôdu. Už na kurzoch som sa rozhodol, že budem jej pokyny podľa možnosti plniť nie na 100%, ale aspoň na 120%. Viem, že mi to vždy nevyšlo, ale „ja sa polepším J“.
 
Návrat do bežného života po kurze je pomerne náročný, človek si musí nájsť čas na prácu s metódou a takisto musí čeliť rôznym reakciám okolia, dokonca aj blízkej rodiny. Ja som sa už na kurzoch rozhodol, že budem tak povediac „zdravo posadnutý“ metódou a že sa nenechám znechutiť životnými podmienkami. Túto radu som dával aj ostatným účastníkom kurzu.
 
Želám sebe veľa úspechov a zanietenia a trpezlivosti pri zavádzaní metódy do života.
 
Vám všetkým, ktorí sa staráte o organizovanie kurzov a života okolo metódy pána Norbekova, želám veľa nadšenia a síl pri vašej ďalšej činnosti.
 
Aspoň touto cestou vám chcem zaslať svoje úprimné poďakovanie za to, že vďaka vášmu vkladu sa môj život môže stať hodnotnejší.
 
Ďakujem a želám vám pekný deň.
 
Jozef Vinarčík

Hajnalka Kállayová Šubová

 

Knihu kníh M.S.Norbekova Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření som si kúpila a prečítala už veľmi dávno...zhruba pred 15 rokmi keď prvýkrát vyšla v českom jazyku vo vydavateľstve LOTT. Odvtedy som si ju do rúk brala nespočetne veľa krát, lebo mi vždy dokázala svojím pozitívnym nábojom, unikátnym štýlom písania vykúzliť úsmev na tvári a motivovať na ceste sebapoznania a odhodlanosti kráčať inou...individuálnejšou cestou k Šťastiu, Radosti a Sebarealizácii. Odvtedy som zároveň vždy túžila spoznať tohto úžasného a výnimočného Človeka, ktorý je autorom tejto knižky, resp. navštíviť jeho kurzy. Priebežne som sledovala či bude niekedy kurz aj na Slovensku alebo v ČR. Môj sen sa splnil niekedy koncom roka 2015 keď som objavila na internete, že takýto kurz bude v januári 2016 v Ostrave. Hneď som si pozrela podrobnosti a Lektorkou tohto kurzu mala byť Džever Axeitová. Uvidela som jej fotografiu a hneď som v Srdci cítila, že na tento kurz musím ísť nech je kdekoľvek. Môj sen sa splnil a v januári 2016 som vyrazila za ňou do Ostravy. Kurz predčil všetky moje očakávania, ako náplň kurzu tak aj okúzľujúca a jedinečná Lektorka. Jej dlhoročná skúsenosť, Krása, Vnímavosť, Otvorenosť, Citlivosť, Nežnosť, Žiarivý úsmev, Láskyplnosť k nám všetkým bola neskutočná...a jej Čaro a Energia  sa slovami popísať ani nedá. Bola som nadšená, ani na chvíľu som celých deväť dní nepocítila žiadnu nudu, ani prázdne miesto. Všetko malo svoju koncepciu, spád, postupnosť, hĺbku a každý deň to gradovalo ku krajším a krajším pocitom a zážitkom. Pozvoľne sme trénovali a overovali svoje schopnosti a učili sa všetko si uvedomovať prostredníctvom tela...a to všetko s úsmevom na tvári a v stave Radosti a Dokonalosti. Ten kľúč k sebe samému sme na kurze naozaj dostali...len ho nemôžeme zabúdať používať a venovať sa sebe samému každý deň. Osvojili sme si mnoho techník a telesných cvičení, ktoré vedú k pocitu uvoľnenia a zbavenia sa od starých krívd a nesprávnych vzorcov zmýšľania a správania.

Kurz ma tak chytil za Srdce, že som v roku 2017 absolvovala aj Druhý ozdravný kurz a teraz pred mesiacom v januári 2018 aj kurz Tréning intuície. Všetky kurzy boli „veľmi výživné“ a každý stupeň išiel čím ďalej tým viac do hĺbky...ale zároveň bol každý stupeň stále jemnejší.

Kurzy nás Vďaka mentálnemu tréningu, meditatívnym a očistným technikám otvárajú Sebeláske a zároveň Láske k ostatným a Odpusteniu sebe aj druhým ľuďom...a podporujú proces transformácie a obrátenia sa do svojho vnútra a učenia sa sebedôvere...aby sme tak v tele mohli pocítiť Ľahkosť a Silu. Táto čistá energia potom môže prúdiť do hlbín nášho vlastného JA a pomôže nám nájsť v ňom náš potenciál a pocítiť hlboký MIER. Počuť jemný hlások nášho vnútorného Majstra...našej intuície a schopnosť ju počúvať a znovu sa nájsť.

Nájsť Cestu Odvahy a odhodlania žiť podľa vlastných predstáv a presvedčení a s Dôverou a jemným vnútorným vedením. Potom sa náš tichý vnútorný hlások stane dôkazom, že naozaj existuje niečo, čo je vnímateľné našou vyššou citlivosťou. Najväčší Dar, ktorý si môžeme sebe dať je Dôverovať sebe samému a svojim vnútorným pocitom.

Kurzy zapájajú do tohto procesu všetky naše súčasti a kladú veľký dôraz aj na fyzické telo a na dôležitosť stáť pevnými nohami na Zemi. Lebo zdraví sme len vtedy keď sú všetky naše súčasti v rovnováhe...a toto sa tu učíme veľmi Láskyplným  spôsobom.

Ďakujem veľmi veľmi krásne za možnosť zúčastniť sa týchto kurzov. Boli naozaj unikátne, výnimočné, komplexné a všetky na veľmi vysokej úrovni.

Ďakujem veľmi organizátorke pani Julii Holíkovej za to, že zorganizovala a organizuje tieto úžasné kurzy aj pre nás v ČR a SR...všetkým spolukurzistom za úžasnú atmosféru a spolupatričnosť...

Ďakujem Lektorke Džever Axeitovej úplne za všetko... že takýmto neskutočným srdceoblažujúcim spôsobom obohatila môj Život.

Snažím sa kráčať životom s „Úsmevom, rovným držaním tela a Dobrou náladou!!!“

Učebně-ozdravný kurz 1. stupeň

 

Kurzu jsem se účastnila s manželem. 
S instruktáží a vedením kurzu jsme byli velmi spokojeni. Alexej Lukaševič se nám skutečně věnoval.
Příjemné byly i přestávky na čaj nebo na kávu. Ze cvičení jsem si odnesla především poznatek,
že je potřeba objevit v sobě sílu, imaginaci a důslednost,aby člověk dosáhl potřebné výsledky.
Důležité je, že cvičení je komplexní,a dává naději, že se postupně zdraví zlepší,a to platí i o náladě a přístupu k životu. 
S díky a v  úctě
 
Jarmila Schreiberová

 

 

Feedback na kurz Norbekova (Učebno-ozdravný kurz 1. stupňa v Bratislave, lektorka Dessislava Nikodimova)

Mne sa kurz veľmi páčil a odniesla som si z neho veľa inšpiratívnych podnetov pre každodenný život/použitie.

Už nejakú dobu sa venujem osobnostnému rozvoju. Absolvovala som rôzne kurzy a z toho ma oslovilo hlbšie NLP a niektoré tao cvičenia. A systém Norbekova pre mňa do tejto mojej životnej cesty úplne zapadol a umožnil mi posunúť sa opäť o kúsok ďalej. Navyše téma zdravia ma od mala zaujímala a v poslednom čase sa mi objavili nijak závažné no menšie zdravotné problémy (myslela som si, že to súvisí s pribúdajúcim vekom J). Ale nie je to celkom tak.

Na systéme Norbekov sa mi najviac páči, že jeho princípy a cvičenia sú jednoduché, skoro každý ich dokáže zvládnuť odhliadnuc od veku a fyzickej kondície a umožňuje dosahovať rýchlo viditeľné výsledky. A čo je úžasné, bez akýchkoľvek piluliek. Všetko dokážete urobiť vy sami. Preto je to motivujúce. Systém nie je pre každého. Je pre tých, ktorý sa rozhodli byť úspešnejší, zdravší a zažívať viac radosti v živote.

Niekoľko mojich doterajších výsledkov: Okrem toho, že som narástla (cca o 1cm) a upravili sa mi miery postavy (napr. zúženie pásu o cca 5-6 cm), upravilo sa mi trávenie, mám zdravšiu a mladistvejšie vyzerajúcu pokožku (po roku mi vymizol ekzém na rukách), postupne mi miznú jazvy a, potešiteľná správa pre ženy aj vrásky či strie J, mám pružnejšiu chrbticu (bolesti v krčnej chrbtici vymizli, medzi lopatkami sa mi tiež dlhodobo stuhnuté svalstvo uvoľnilo) a mnoho iných zlepšení zdravotného stavu (zraku, ženských vecí, ) a celkovo sa cítim dobre. A toto je len začiatok J

Aj keď je systém prioritne určený na liečenie, myslím, že je uplatniteľný aj ako prevencia zdravia, a celkové zlepšenie vašej situácie v rôznych oblastiach života. Som o tom presvedčená. Mne osobne to veľmi pomohlo, nielen v oblasti zdravia. Celkovo vo vzťahu k sebe samej a k ostatným a cítim, že som o krok bližšie k nájdeniu môjho osobného smerovania.

Otvoril sa predo mnou fascinujúci svet nekonečných možnosti.

A na záver chcem poďakovať skvelej lektorke, ktorá nám odovzdala ľudským a inšpiratívnym spôsobom všetky tieto poznatky a je ochotná poskytnúť podporu aj nad rámec kurzu. Veľká vďaka aj celému organizačnému tímu, vrátane tlmočníčky.

Iveta

 

"Kurz bol vynikajúci, komplexný pre telo i ducha. Veľa práce na sebe samej počas i po kurze. Je úžasný pocit cítiť konečne SPOJENIE so svojím telom, spojenie so všetkým, čo nás obklopuje a mať sa naozaj RADA. Kurz ma tiež "nakopol do akcie", dodal mi potrebnú energiu. Vďaka nemu sa mi tiež podarilo dať do praxe veci, ktoré som ovládala teoreticky, ale bolo ich ťažké aplikovať do života. Napr. nebrať si veci osobne. Zapracovala som na svojich charakterových črtách, samozrejme k lepšiemu. Lepšie chápem a zvládam svoje emócie. Aj keď najhlavnejšou emóciou je teraz každý deň spokojnosť a šťastie, takže vlastne ani neostáva miesto pre ostatné. Správne držanie tela a stály úsmev sa stali mojou súčasťou. Konkrétne výsledky: zlepšený metabolizmus, zlepšené trávenie, - 3 cm v páse, -2 cm obvod bokov, + 2 cm obvod hrudníku, výška + 1cm, -2kg váha. Zlepšila som si zrak. Šošovky už nikdy viac, okuliare skoro vôbec a keď tak dioptrie -1,5 miesto starých -3,5 a -4,5. Po 20 rokoch nosenia okuliarov úspech. Teším sa a samozrejme to dotiahnem na perfektný zrak, je to už len v mojich rukách. Pokožka jemnejšia, svaly pevnejšie. Telo zdravé, mladé a silné:-) Sebadôvera a sebeláska na maxime. Určite doporučujem všetkým a to nielen keď je už zle, ale preventívne. Kto to za Vás urobí, ked nie Vy sami?:-) Je dosť ťažké slovami opísať prínos tohoto kurzu, treba to zažiť:-)
Ešte raz veľká vďaka Djever, Henriete, Júlii, a Ľubke a dovidenia na jednom z nasledujúcich kurzov."

Eva z Toulouse, Francúzsko

 

Kurz v Brně se mi moc líbil, byl jsem z toho přímo nadšený, doporučil jsem jej i některým známým. 

Luděk

 

Kurz byl opravdu skvělý po všech stránkách.
Když se koukám na doporučená videa, pokaždé mě napadne, že by bylo skvělé,
kdybyste natočili video i se Stanislavem, protože nikdo u cvičení není tak veselý
a s náladou jako on.
Budu se těšit na informaci, kdy proběhne druhý ozdravný kurz.

Pepa.

 

Kurzem jsem byla nadšená a jak jsem řekla a myslím i napsala do dotazníku, kurz pod vedením Džever ve mně posílit víru v sílu myšlenky. Po posledním „večírkovém“ dni jsem nemohla spát, a svoje pocity napsala do blogu:

"Jsem stále hledající. Mám ráda samotu, ale mám ráda i lidi. A tak jsem opakovaně devět dní navštěvovala kurz, kde jsem ve společnosti 40 lidí uzdravovala své tělo. Velmi se mi líbily cviky na procvičení celého těla, oční gymnastika i mentální cvičení na uzdravování orgánů. Součástí práce na sobě je i stanovení cílů. Loni jsem měla pět cílů, z nichž tři se naplnily: Už nemám žádný ekzém na kůži, snížila jsem hladinu cholesterolu v krvi ze 7,8 na 6,9 a stala jsem se nejlepší babičkou na světě. Co se mi nepodařilo: Zlepšit vidění a začít jezdit na koni.

Změny mého zdraví nemusí souviset jen s tím, že jsem loni navštívila devítidenní kurz cvičení podle Norbekova. Dva roky se již sprchuji vodou z vlastní studny a nemám žádný stres – prostě už nejsem v pracovním procesu. A to, že jsem nejlepší babičkou na světě souvisí s tím, že jsem moudrá, mám čas a trpělivost. Nic mimořádného.

V průběhu letošního kurzu, který proběhl pod vedením stejné, rusky mluvící lektorky Džever, jsem si uvědomila, jak se mám dobře. Nejsem v pracovním procesu. Dalších 39 účastníků – pokud si nevzali dovolenou – absolvovali každodenní cvičení od 17.00 do 21.00 hodin s plným nasazením a to vše při pracovních a rodinných povinnostech. Musela jsem jim vyjádřit svůj obdiv – i když jsem si uvědomila, že když jsem měla tři malé děti, domácnost, každodenní zaměstnání, tak jsem taky ještě stačila šít, plést, vyšívat… Akorát že to dnes už nevidím tak pozitivně jako před několika lety. Několik žen na kurzu řeklo, že je to poprvé, co věnují po dobu devíti dnů čtyři hodiny jen samy sobě! To je uvědomění, které kdyby bylo jediné poznání z celého kurzu, stojí za to!

Dnes byl poslední den našeho společného setkání. Oblékla jsem se slavnostně, protože jsem ráda ženou s velkým „Ž“. Jsem ji ráda, ale moc jsem jí ve svém životě nebyla. Když jsem přebírala diplom inženýrky ekonomie, tak jsem byla v pozici, kterou by Džever nazvala – bez hrdosti. Když jsem měla dvojčátka Evu a Jirku a byli jsme s manželem na vítání občánků, tak jsem tam stála – bez hrdosti. Moje sebeuvědomění začalo přicházet až s věkem a životními krizemi, které potkávají každého z nás. Teprve potom jsem začala vnímat svoji sílu a pochopila jsem, že všechno, co ke mně přichází si tvořím sama. Stala jsem se ženou, která má na hlavě korunu, na tváři úsměv a v srdci lásku. I já jsem byla „mužem v sukni“ a vedlo mě k tomu přesvědčení, že je to potřebné, protože beze mě by to to prostě nešlo a když mám tu sílu… Ta síla tam byla, jenom jsem ji směrovala jedním směrem. Dnes už vím, že nejdůležitější pro plnohodnotný život je udržet si rovnováhu – ve fyzickém těle, v emocích i v mysli".

Je to sice o mě, ale myslím si, že to vyjadřuje i poctu systému cvičení podle Norbekova.

Mili Burešová

 

Celý deň preciťujem a spomínam na prekvapujúce poznanie a zážitky z Ostravy .

Veľmi rada sa z odstupom času podelím KAM MA MOJA CESTA dovedie . Už dnes sa stal druhý zázrak v mojom živote od kurzu . 
Prvý ešte na kurze : prišla obchodná ponuka pre mňa - poďla mojich túžob 
Druhá dnes : do mojej rodiny nastáva harmónia vzťahov cez tretiu osobu : pred mesiacom sme dostali z dćerou ponuku z finančnej spoločnosti , tak sme išli na stretnutie . Mladý sympatický pán , nám vysvetľoval produkty a komunikácia plynula medzi nami úžasne múdro . Povedal mi , že sa mu ani necgce skončiť po 2 hodinách z nami , že veľmi zaujímavé témy o živote mám a že ho to oslovilo. Mne sa taký mladý poslucháč páčil ako samedzi nami vymieňa energia aj o financiách 
 
Kdesi som cítila  že poznám tohto mladého muža  Ale nechala som to bez hľadania veď raz sato vyplaví ˇ
 
A dnes mi píše moja dcerka ´ ktorá medzitym začala s týmto pánom riaditeĺom finančnej spoločnosti pracovať a učiť sa  
Že je to z dávnych čias chlaec z ktorým sa hrali u mojho brata 
S tym mojim bratom sme sa v určitom období nášho života nepohodli ako súrodenci , nie koli peniazom ani majetkom z mojej strany , ja nie som majetnicka , brat je trochu iný ale aj tak ho mám rada je to moja rodina . 
 
Dnes sa cítim pohnú veci , že sa spojíme a situácia sa upraví cez pokolenie naších detí . Moja dcera je nadśená že lahkosťou sa dostaneme k cieľu . 
 
Bibiána

 

 

Poznatky a závěry (prozatímní, stále přibývají nové) z kurzu Norbekova:

1/ Můj hlavní záměr - zlepšit své trávení, časté průjmy s občasnými zácpami - byl asi dosažen. Je těžko dělat závěr, protože i v minulosti jsem měla přechodná zlepšení, klid na dva, tři týdny - ale je jisté, že teď je to jiné: Mohu např. sníst (jak tomu bylo ještě asi před 15 lety) na lačný žaludek ovoce a jsem bez problémů. Vycházím ven z domu, aniž bych se několikrát vracela s pocitem, že se ještě musím vyprázdnit, se strachem, že bych se venku mohla octnout v nepříjemné situaci. Zdá se to možná bezvýznamné, směšné, ale už asi 10 let mi to komplikovalo život.

2/ Začínám vnímat úžasnou souhru mého těla, kde vše je spojeno - např. odstraňuji si jizvu a současně, bez mého záměru, se ztrácejí jaterní skvrny atd.  - mé nevypočitatelné tělo vstoupilo do stadia reparací a tvoření a úžasně je za to miluji. Mám naději, že to takto půjde stále dál až do samých zázraků, kdy mé 80-ti leté vrásky budou nahrazeny pletí z  doby mého mládí - vím, že to záleží na mě a vše je možné, zatím se mi ale střídají tyto okamžiky radosti ( někdy až euforie, které se snažím vyhnout, protože mě vyhazuje ze soustředění) s řidšími okamžiky skleslosti, kdy nemohu naplnit můj učební program z nedostatku času ( zatím se mi nezlepšil spánek - i když jednu dobu se zdálo, že je to dobré - a pak přes den jsem unavena a pospávám a nestihám). Více je ale dní, kdy mám velký příliv energie, nebolí mě nohy, když jdu s nákladem na zádech do kopce atd., tlak se mi vyrovnal přibližně na 120/80 za současného snížení léků na tlak o třetinu.

3/ Objevila jsem některé své záporné rysy, především nedostatek víry v sebe ( mé nadšení lehce opadne, když není podporováno konkrétními výsledky) a uvědomila jsem si, že jsem trochu urážlivá, což mohlo v minulosti působit na mé střevní problémy. Jedna z účastnic kurzu mi pomohla objevit mé problémy se žlučníkem v důsledku dost tučné stravy, což také mohlo být jedním z důvodů střevních problémů.

3/ Můj vztah k mému partnerovi byl už před kurzem krásný (i když není bez problémů a stále jej musím znovu tvořit), ale teď se v něm objevily ještě další nádherné rozměry, především spolupráce na vytváření našeho zdraví, mládí, úspěchů. Můj partner je schopen si pevně věřit a takto mi několikrát během kurzu pomohl k upevnění sebevíry a nabytí dovány věřit, že jsem schopna se uzdravit.  Když jsem málem podlehla strachu a chtěla si vzít asi čtvrtý den kurzu prášek na vyrovnání činnosti střev, řekl mi rozhodným tónem: Tak se chceš uzdravit? Musíš si tedy věřit. A tak jsem si začala věřit. I v dalších případech jsem si jasněji uvědomovala, jak se výborně doplňujeme.

4/ Prožila jsem "vědomí jednoty", které se mi nepodařilo prožít po 30 letech cvičení jógy. V józe jde o zážitek zprostředkovávaný cvičením s čakrami a vedením kundalini, na kurzu Norbekova jsem to zažila při závěrečném koncertu, aniž bych se o to snažila, přišlo to při vnímání nádherných charakterů talentovaných, obdivuhodných lidí, vědomí, že jsem s těmi báječnými lidmi jedno a intenzivní pocit lásky ke všem Fakt ovšem je, že jsem všechny, i ty, kteří nevystoupili a neukázali přímo krásu své duše, vnímala jako ty, kteří v sobě nesou jiskru Boží, kterou jsem  plně prožila - třeba při vystoupení "Mistra Evropy", které opravdu ukázalo, jak je člověk stvořen k obrazu Božímu - schopný zázračných výkonů. Asi to nebylo totéž, co v józe, nevím, jestli toto bude nadále trvat i když budu potkávat lidi všední, kteří se o svůj vývoj nestarají (při zážitku " vědomí jednoty " v józe jde o bezvýhradnou lásku ke všem), v každém případě to byl a ještě je krásný zážitek. Jde tu ale především o to, že zatímco jóga po tisíciletí umožňovala změnu vědomí a dosažení osvícení hrstce vyvolených jedincům v podstatě izolovaným od společnosti / ať už jeskyní nebo svou potřebou ticha a samoty), Norbekov zpřístupňuje velké, změny vědomí (rozvíjející se na základě harmonizace fyzického těla) širokým vrstvám lidí, odtajňuje je a jaksi demokratizuje, podobně jak to vidíme i v dalších případech revolučních změn vědomí na tomto začátku 21.století ( na př. Jóga sestupného paprsku nebo Sahadža jóga, zprostředkovaná lidstvu šrí Matadži, která také umožňuje davově prožívat některé změny vědomí dříve vyhrazené jen vyvoleným jednotlivcům),

Zdá se, že do příštího ráje lidstva na zemi půjdeme všichni spolu, nebo alespoň davově a Norbekov bude na té cestě jedním z nejpřednějších

průvodců.

Eva Silva Lago

Kurz" Obnovení zraku"

Kurs se mi velmi líbil a nastartoval ve mně odhodlání dosáhnout cíle "být bez brýlí".

Alena Mozolová

 

Děkuji z celého srdce. Kurz budu dál doporučovat

Magda

Výsledky po kurzu "Obnovení zraku"

S Yulii jsem se seznámila na "Prvním mezinárodním pochodu s Mirzakarimem Norbekovem", který se uskutečnil v Bulharsku, v roce 2013. Tam, v nádherné přírodě hor Strandža a jižního pobřeží Černého moře jsme měli možnost sblížit se a společně jsme začaly snít a plánovat jak organizovat kurzy, dle systému Norbekova i v ČR. Podělila jsem se s ní o své zkušenosti, jak jsem sama v roce 2003 začínala. Poradila jsem jak kurzy organizovat a kde vydávat knihy. Kniha je první krok, který otevíra dveře k srdcím a připravuje je na změnu.

Yulia se rozhodla okamžitě. Přeložila a vydala ještě jednou knížku"Zkoušenost hlupáka.....-světový bestseler Mirzakarima Norbekova. Už při "Druhém mezinárodním pochodu", který se uskutečnil v Uzbekistánu, knihu přivezla a ukázala ji  mistru Norbekovi v jeho rodné zemi. Do dnešního dne, nově vzniklá, česká pobočka vydala  už celou sérii dalších knih

V roce.2014 pozvala Yulia do ČR Vadima Shishkina - nejlepšího Norbekovova žáka, který spolu s Rizidou Kamalovou a později i s Džever Axietovou zahájili kurzy v Praze, Zlíně, Brně, Ostravě i na Slovensku. Úspěšný rozvoj probíhá díky Yulii, díky její odhodlanosti a její odvaze.

Cítím ji jako svoji sestru a pravidelně si píšeme a dělíme se o své poznatky. Radujeme se z každé nové knížky. Pamatuji si její vzrušení, když se připravoval první kurz o tréninku intuici, jak se připravovaly deníčky, karty...

Tyto úspěchy přivedly do Prahy i samotného Mirzakarima Norbekova. Ve dnech 10. - 13. června 2016. přednášel spolu s Vadimem Shishkinem v parlamentu ČR, dale v sále hotelu Alwyn i v divadle na Kampě, při setkání s hosty známého herce, režisera a inprovizatora Jaroalava Duška.

 

Také jsem Prahu navštívila. Nejen pro setkání s Mirzakarimem Norbekovem, ale abych se podělila s Yulií o radost za všechno, co za necelé 2 roky svojí pílí dokázala .Všechny události, v kombinaci s historickou architekturou Prahy a přátelskou energií, která panovala kolem, byly vzrušující a nechaly v mém srdci stopu navždy!

Nechávám se inspirovat, energií nabitou nejen besedami s Mirzakarimem Norbekovem a Vadimem Shishkinem, ale i celou atmosférou. vytvořené díky účastníkům, asistentům, překladatelce a v neposlední řadě Yulií a její rodině!

 

Odjíždím z Prahy naplněna vděčností k Mistru Norbekovi, Vadimovi a Rizidě, kteří objevili tento nový prostor v České republice a připravil ji pro tuto zvláštní událost!

Děkuji ze všeho  srdce Yulii, přeji jí hodně štěstí a touhu pokračovat v započaté práci, dál vzhůru.

 

Přeji hodně štěstí všem, kteří absolvovali kurzy podle našeho systému a vím, že se budeme setkávat i v budoucnosti na mezinárodních akcích s Norbekovem!

Všichni jsme odsouzeni k úspěchu, protože jsme vkročili na cestu k poznáni sama sebe.

 

Jana Ivanova

ZHANUA'98 vydavatelství a centrum Norbekov - Bulharsko

13: 06-pondělí

Praha

Ateliér úspěchu (kurz s M.Norbekovem)

"...moc děkuji za organizaci kurzu s mistrem Norbekovem, velmi zvláštní a krásný zážitek, mám pocit, že vše bylo ještě o něčem jiném, než se zdá... :)"

Petra

 

 

"...teprve po měsíci /stále jsem to odkládala/ reaguji na setkání a seminář s M. S Norbekovem. Ještě před seminářem jsem pročetla jeho vydané knhy v ČR a nyní i jeho poslední knihu, kterou prezentoval na setkání v červnu. - tudíž byla jsem již připravena co se bude dít, ale setkání s ním a jeho projev bylo něco ůplně jiného. Nádherná provokace,hluboké poznání sama sebe, osvícení , nahlédnutí do "toho mystického"/to je nám skoro vnucováno kdekým na každém kroku/ - jeho vystoupení s takovou noblesou, účastní a laskavostí ke každému, kdo byl schopen to vnímat - se nedá vyjádřit Ještě teď to stále ve mě pracuje a troufám si říci, že s odstupem času je to ještě intenzivnější. Vidím sama sebe v jiném světle, a vidím své chyby a to mě pomáhá , nepodléhám toilik přehnanému sebevědomí , nebo dokonce pýše nad sebou, ale ani se nelituji/to mě šlo ze všeho nejlépe/, reaguji na své okolí- nepodléhám tolik emocím a vidím i zpětnou reakci u svých blízkých. jako v tom smyslu co se to děje, ona je nějaká jiná. V mých aktivitách pracuji s lidmi/masáže, a další altarnativní metody/ též pozoruji, nebo spíše cítím to, co jsem dříve jenom tak vnímala. To nejdůležitější, co bylo náplní miniateliéru úspěchu , je evidentně znát "daří se mi".
     Neodpustím si napsat , že nesmírně lituji, že odezva u přítomných lidí byla minimální. Asi, ještě nejsme připraveni. něco takového vnímat , potřebujeme k tomu si to zapsat, nahrát a ještě opakovat nebo využít osobností lidí, kteří jsou s námi na stejné úrovni.Vidím nás jako tu masu lidí , jak jen kýváme a když se podívám na videa ze setkání v Bulharsku , tak je mě smutno. Moc děkuji a vážím si toho , že "taková osobnost" vážila  cestu k nám, a přesto všechno se mu u nás líbilo.  Moc zdravím
Marie

Učebně-ozdravný kurz 1.stupeň v Praze

Že byl kurz skvělý o tom jsme už mluvili. Když jsem poprvé přišla, moc jsem o technikách ani samotné metodice nevěděla. Nečetla jsem ani žádnou knihu. Svoji první knížku jsem si totiž koupila až u Vás cca 2. den kurzu. Chtěla jsem si jí přečíst, ale bohužel jsem na písmenka neviděla, protože na čtení nosím brýle, sice jen 1 dioprii, ale čtení s nimi bylo komfortnější. Po dobu kurzu jsme brýle nosit nemohli. Tak jsem prostě knihu ani číst nezačala.
Dnes mám trochu klidnější den a tak po obědě jsem knihu otevřela a opravdu čtu bez brýlí.
Musím však pravdivě napsat, že mi jejich nošení ani moc nevadilo,  pořídila jsem si několikery na čtení, vždy krásně sladěné k oblečení. Přesto je to skvělý pocit.
Když se zamyslím nad důvodem proč jsem k Vám přišla, vlastně ani nevím, neměla jsem žádné akutní problémy, sice mám vyhřezlou plotémku,ale to už jsem vycvičila více než před 2 lety a jsem bez jproblémů a omezení,  brýle to taky nebyly.  Možná, mě k přivedlo přání naučit se něco jiného a podívat se na svět zase očima druhých lidí.
Nakonec dnes už je to jedno.  Přesto jedno vím jistě, že slovíčko "ulibajem sa" si budu pamatovat do konce života.
Moc se těším na další kurz.
Přeji krásné dny naplněné pohodou a požehnáním.

Petra B.

 

 

Knihu "Zkušenosti hlupáka" mi doporučil kamarád. Mluvil o ní stále a stále a tak mi to nedalo a pustila jsem se do čtení. Hodně jsem se u ní nasmála a vždy jsem se těšila na chvíli, kdy ji budu moci opět otevřít. Ruce s knihami jsem musela v posledních měsících stále více oddalovat od očí a také jsem měla dojem, že písmenka na etiketách jsou stále menší, přesto jsem odolávala pořízení brýlí. Snažila jsem se cvičit dle knihy, ale disciplína pokulhávala. Už vím, že síla skupiny je mocnější a tak mě začal lákat kurz, který byl za pár dní. Ocenila jsem možnost zkušebního prvního dne a už po pár hodinách mi bylo jasné, že budu pokračovat:-)
Paní Džever je fantastická lektorka a překrásná žena. "Ulibka", "makušička" a orel, to nelze popsat, to se musí zažít, těším se moc na pokračování. Za svůj úspěch považuji rozpuštění strachu a práci s ním a schopnost představit si své tělo zcela zdravé. Při večerních návratech vlakem domů jsem četla další díl "Zkušeností hlupáka". Stále ještě nevidím jako školáček, ale už vím, že když to chci přečíst, tak to prostě přečtu, že je to zkrátka možné. A oční waltz prostě miluji, stejně jako tučňáky:-)
Děkuji též za oprášení ruského jazyka, bylo to velmi milé a výživné. 

Ilona Z.

Učebně-ozdravný kurz 1.stupeň

Kurz probíhal ve velice příjemné atmosféře. Sešla se tu fajn parta, tak nějak jsme si vzájemně "sedli".
Velký podíl však na tom všem měla úžasná Džever, tlumočnice Světlana a samozřejmě velké díky Yulie za veškerou organizaci a administrativu.
Kurz mi velmi pomohl najít samu sebe. Chodím "s korunou na hlavě" a den ze dne se cítim lépe.
Vaše práce má smysl a to je na ní to krásné.

Mаrie, Zlín

Chtěla bych vyjádřit své nadšení nad Džever. Litovala jsem, že jsem se mohla zúčastnit kurzu jen tři dny, bylo mi velmi příjemné Džever poslouchat a vnímat něco, co nedokáži verbálně formulovat, nejspíše asi její energii.

Pro mě je Džever stejně úžasná jako Vadim a Rezeda. Také jsem velmi vděčná Yulii, že  „Norbekova“ přivedla do Čech, že mohu tyto nádherné kurzy navštěvovat.

 Těším se moc na březen!

Hana Matejovská, Praha

Výsledky po kurzu

Fantastický kurz s jedinečnou a očarujúcou lektorkou Dzever Axeitovou.

Kurz mistra Norbekova v Ostrave je perfektný!!! Lektorka Dzever Axeitova je úžasná a neskutočne milá a okuzlujuca!!! Dovoľte mi poďakovať sa Vám a celému tímu za seba aj za všetkých. Ďakujem za výnimočný zážitok a krásny pocit na Srdci aj na Duši A samozrejme za nové poznatky

Hajnalka Kállayová Subová

Učebně-ozdravný kurz 1.stupeň v Brně

Vážená Yulia a celý Tým Norbekova,
jsem velice ráda, že jsem se o tomto kurzu dověděla a mohla se ho zúčastnit. Kurz byl naprosto úžasný. Stále mě přijde neuvěřitelné, že si ve svém těle dokážu vyvolat různé pocity. Snažím se cvičit podle deníku stále dál, když nějaké cvičení nezvládnu jeden den snažím se ho splnit v den následující. Za dobu probíhání kurzu jsem se naučila s láskou na sebe dívat v zrcadle, zlepšilo se mi akné, vytratil se můj problém s usínáním, naučila jsem se správnému držení těla a i lidé kolem mne si všimli, že jsem šťastnější, víc se usmívám.... Věřím, že u cvičení vydržím a jednoho dne, si budu moct udělat ten řidičák, který teď v tuto chvíli nemůžu mít, kvůli očím.

Martina

 

Jsem moc ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Poznat Rezedu s Vadimem byl velký zážitek. Jen zřídka je možné se setkat s lidmi, kteří působí naprosto jednotně a celistvě v tom co říkají a jakým způsobem to říkají, co dělají, jak vypadají a jak žijí.

Veliký dojem na mě udělala Rezeda. Některá její slova ve mně rezonovala tak, že jsem na několik minut, jen tím, že jsem ji poslouchala,viděla naprosto ostře. Vadim je skvělý, oba se krásně doplňují. Pracují s lidmi na profesionální úrovni a současně citlivě, empaticky.

Učební systém je také výborný, to jsem si ověřila už dopředu. Dvou dioptrií jsem se zbavila ještě před kurzem a to je fakt. Za to jsem také moc ráda, brýle i čočky mi vždycky překážely.

A.Z.

 

Dne 5.-13.10.2015 se uskutečnil historicky první léčebně ozdravný kurz v Brně. Velký dík patří organizátorům, hlavně  paní Yulii, která se tam o nás po celou dobu starala. Na tento 1. stupeň se sešlo  kolem 30 lidí  nejen z Brna, ale i z Jihlavy, Bohumína, Přerova,  z Bratislavy a dokonce až ze Staré Lubovně a dalších blízkých či vzdálenějších míst. Každý přijel se svými starostmi, nemocemi, povinnostmi, ale také se zvědavostí, očekáváním. Bylo krásné pozorovat, jak pod odborným, vysoce zodpovědným a profesionálním vedením Rezedy Kamalové a Vadima Šiškina jsme se měnili. Změny bylo vidět už po pár dnech na našich tvářích. Na začátku i na konci to byli stejní lidé a přece byli  jiní. V tom nejlepším smyslu slova. Během kurzu nás lektoři učili velmi příjemným a vtipným způsobem nejen jak  si  zlepšit zrak, ale jak si celkově zlepšit život. A nejen sobě, ale vlastně i našemu okolí. Učili nás také, jak si pomoci od  chorob a neduhů, které mnohé z nás trápí roky. Učili jsme se jak změnit myšlení, jak očistit duši od starých křivd, stresů, odpustit jiným i sobě. Že se nejdříve člověk musí mít rád, musí si sebe  i druhých vážit, na život a lidi se usmívat, stát i sedět s rovnou páteří, nenechat se ovládat negativními myšlenkami a lidmi a stresem.  A jak se toho d&aacu te; dosáhnout. A člověk musí vědět, co chce a kdy a vědět, že se uzdraví. Dát to tělu jasně najevo. A musí to cítit v sobě už pořád.  Nestačí jen chtít, říct přeji si to. Člověk to musí jasně cítit v sobě každou vteřinu a taky musí pořádně hýbnout zadkem. Protože to je základ a pokud to člověk neudělá, tak nedojde nikam. Bez toho žádné uzdravení není.  Pro tyto procesy bylo velmi důležité toto vedení zkušenými lektory a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Už po prvních dnech jsme na sobě pozorovali změny. Někdo lépe spal, někdo měl víc energie, někomu se zlepšila pleť, no a nekteří zaznamenali velké zlepšení zraku… já osobně jsem pozorovala zmírnění  vr ásek na krku a zvláčnění pokožky na rukou, zbavila se různých smutků a stresů, také se mi zmenšila letitá jizva, čehož jsem si vlastně všimla až po kurzu. Mám daleko menší bolesti v kloubech kde mám diagnostikovanou artrozu. Mám o 3 cm méně v pase. Ale to jsme jen na začátku, devět dní je  na rozjezd. Dál už bude záležet jen na nás jak usilovní a vytrvalí budeme, aby změny byly ještě lepší a hlavně trvalé.  Takže "nastroj" "ulybka" a pokračujeme dále. Ještě jednou velký dík  za tento  kurz a hodně úspěchů všem.

L.K.

 

 

Děkuji ještě jednou za krásné dny- v práci jsem si vyvěsila fotky obou  lektorů a pokud zvednu oči nad počítač vždy se usměju. To co se s námi  odehrává nelze popsat slovy  prožili jsme - asi něco co nás změnilo a  doufám, že se vyhneme jámám lenosti.
Snažíme se pokračovat a jen za sebe bych chtěla požádat - o cvičení s  lektory na videu . Je mnoho jiných, ale my se vracíme do naší  atmosféry KURZU.
 Já jsem přečetla knihu a začala jsem isolovaně cvičit očka a byla to chyba - moc jsem  je namáhala - nebylo to správné. Ale podstatné je, že je dobré pochopit celý systém a pracovat podle něj a to bez lektorů nelze. Ten čas za to stojí a možná ho ušetříte do budoucnosti - nebudete mít nemoci, vystresované obličeje, deprese a zbytečné starosti. Tak za sebe věděla jsem , že to chci poznat , ale nečekala jsem tak vzácné podání informací s láskyplným humorem.>
Během kurzu mnozí prodělali změny fyzické a psychické a je patrné, že  tato filosofie funguje a má smysl. Tak jen hodně štěstí a snad se nás bude za rok usmívat víc.)

Nováková

Zkušenosti absolventů kurzu ve Zlíně :

Helena Sluštíková

Také já jsem absolventkou prvního ozdravného kurzu, který probíhal ve Zlíně od 2. do l0. prosince 2014.
Jsem čtvrtým rokem ve starobním důchodu a knížku Zkušenost hlupáka jsem dostala. Překvapilo mě, že existuje metoda, která pomocí cvičení vede k odstranění brýlí. Sama jsem měla 3 dioptrie na čtení a špatně jsem viděla i do dálky. Na zázraky nevěřím, moje zkušenost byla, že pro to musím něco udělat.
Když jsem se dozvěděla o kurzu, těšila jsem se, co se dozvím. Překvapilo mě, jak příjemné, zodpovědné a opravdu po všechn stránkách špičkové jsme měli školitele.
Vlastní kurz trval 9 dní a dalších 3O dní jsme cvičili doma samostatněl Tak teď můžu shrnout moje úspěchy a zlepšení po této době.
- Opravdu čtů bez brýlí  (i nahlas manželovi, aby mi věřil).
- Zlepšilo se mé držení těla ( jsem o 2 cm vyšší).
- Cítím se uvolněnější a jistější.
- Hned během kurzu jsem zaznamenala zlepšení stryjí na břichu po porodech.
- V pase jsem štíhlejší o 5 cm.
- Téměř mi vymizelo brnění v pravé ruce, které mě trápí 6 let.
- Léky na vysoký tlak beru ob den - kontroluju.
- Od dubna 2014 do září 2014 jsem chodila střídavě se sádrou a s pomocí berlí, protože jsem si nejdřív zlomila kotník a potom zánartní 
   kůstky na stejné noze. Teď mám nohu krásně rozcvičenou určitě i díky cvičením, které jsem se v kurzu naučila.
Jsem vděčná za setkání s Vadimem Šiškinem a Rezedou Kamalovou a děkuju také organizátorkám kurzu. Mně opravdu už teď pomohli a věřím, že nejsem sama.                                                                                                      
                                                                                         

Giri Prokop  

Dnes je 25-tý den od ozdravného kurzu ve Zlíně a chtěl bych napsat pár postřehů,
které jsem si do této doby udělal. Na kurz jsem přišel připravený, předtím jsem prolistoval knihu od pana Norbekova s názvem "Zkušenosti hlupáka" a zajímavé kapitoly jsem si pečlivě nastudoval. Z jeho knihy mě bylo jasné, že pan Norbekov je vědec se zdravým selským rozumem. Dlouhá léta cvičím Tai-Chi a přes dvacet let jsme s manželkou vegetariáni a tak jsem jeho knihu přivítal a velice si ji vážím. Program kurzu byl výborně sestavený a vedený skvělými lektory. Již po třech dnech jsem si zostřil zrak natolik, že jsem byl schopný číst
i drobné nápisy na výrobcích v supermarketech. Zajímavé bylo, že jsem první 4 dny kurzu spal v noci jen asi 3 hodiny a necítil jsem žádnou únavu, nebo potřebu spánku. Pak jsem si uvědomil, že cvičením na kurzu se mě zlepšilo proudění vnitřní energie (Chi) a tak tělo nepotřebovalo tolik odpočívat. Věřím, že v budoucnu se ozdravný systém pana Norbekova dostane do škol jako povinné cvičení tělocviku. Měli by si Češi připomenout to, co řekl před více než 100 lety pan Tyrš: "Ve zdravém těle zdravý duch."

 

Miriam Prokopová

Kniha M.S.Norbekova Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření, jak se zbavit brýlí je vynikající.
Z ní jsem se také dozvěděla o kurzech podle metody profesora Norbekova.
První ozdravný kurz jsem absolvovala ve Zlíně od 2.12. do 10.12.2014 pod vedením lektorů, manželů Rezedy Kamalové a Vadima Šiškina.
Ano, podle knihy jsem čekala kvalitu kurzu, a ten mé očekávání dokonale naplnil i předstihl.
Náplň kurzu byla velmi komplexní od tělesných cvičení přes mentální trénink po individuální konzultace. Žádné létání v oblacích, právě naopak, pevné zakotvení na zemi a pozvolné rozvíjení našich schopností, které jsme mohli hned v reálu ověřovat.
Dlouholetá zkušenost lektorů se nedala popřít.  Rezeda Kamalová, krásná, laskavá  a vnímavá žena, okouzlovala zářivým úsměvem i po čtyřech hodinách intenzivní práce.
Vadim Šiškin, mistr bojových umění, blízký spolupracovník profesora Norbekova a jeho hlavní lektor, udivoval svým hereckým uměním a otevřenou bezprostřední komunikací.
Oba byli citliví a současně pevní. Věděli, jak nám mají pomoct se rozvíjet a zkušeně nás vedli.
Rádi se dělili o své zkušenosti a čtyři hodiny denně po devět dní se neobjevila chvíle pro nudu a hluchá místa. Kurz měl dokonalou koncepci a spád. Vše bylo skvěle podpořeno dobrou organizací ze strany organizátorů Centra Norbekov v České republice.

Výsledky práce v kurzu byly zřejmé po pár dnech. Cítila jsem se uvolněná a šťastná. Do kurzu jsem přišla kvůli špatnému držení těla a kvůli bolestem krční páteře a častému bolení hlavy. Dnes je mi rovné držení těla vlastní a v celém těle cítím lehkost a sílu. Pozoruji také silné zlepšení zraku při čtení na blízko. Bolest hlavy jsem si dokázala vyléčit už během kurzu.

Na kurzu jsme opravdu obdrželi  „klíč k prozření“, naučili jsme se mnoho technik jak působit na své tělo a jak se zbavovat nemocí, zlepšení zraku k tomu samozřejmě patří.

Ze srdce děkuji organizátorům, lektorům a všem spoluúčastným, že jsem s nimi mohla prožít těch devět podivuhodných dní. 

Jak říká Rezeda a Vadim:  „V síle a pravdě a s úsměvem!“ :-)

 

První ozdravný kurz v Praze

V září jsem absolvovala první ozdravný kurs Mirzakarima Norbekova pod vedením Vadima Šiškina a tím se mi splnil sen. Knihu Mirzakarima Norbekova mám již několik let a poslední dva roky jsem usilovala o to, dostat se na tento seminář. Semináře s  lektory vyškolenými pod vedením Mirzakarima Norbekova lze navštívit v sousedních zemích jako je např. Německo, Rakousko, Polsko, do letošního září se však žádný takovýto kurs u nás nekonal. Velmi jsem si přála, aby se tato situace změnila – a najednou se skutečně se změnila a přijel k nám Vadim Šiškin, který je naprosto skvělý.

Byl to historicky první kurz na území Čech a Moravy a vládla na něm úžasná atmosféra, protože všichni, kdo jsme tam byli, jsme si byli velmi dobře vědomi toho, že máme velké štěstí. Domnívám se, že přirozené je být zdravý, jenomže v běžném životě nám toto nikdo neřekne, neřku-li, aby nám dal návod, jak si zdraví nejen udržet, ale i navrátit zpět. A my jsme ten návod dostali.

Kurz se jmenuje ozdravný, ale stejně dobře by se mohl jmenovat omlazovací. Trvá devět dní a naučili jsme se mj. různé praktiky, jak působit na vlastní tělo, aby dobře fungovalo. Netrpěla jsem žádnou nemocí předtím, proto jsem nemohla ani pozorovat nějaké skokové zlepšení, ale co jsem zpozorovala nejen já, ale všechny přítomné ženy, bylo nápadné zlepšení kůže, nejlépe viditelné na obličeji. Navzájem jsme se obdivně pozorovaly (ženy), jak máme vypjatou kůži na tváři, skutečně jako po omlazovací kůře.

Nejtěžším okamžikem po kurzu je pokračovat ve cvičení. Nicméně kloubní gymnastika, kterou jsme se naučili je bezvadná, sama jsem se již dříve přesvědčila, že pokud se pohybuji, cvičím, přestanou mě bolet kolena. Sestava kloubních cviků podle Norbekova je jednoduchá, velmi lehce proveditelná a účinná. Ostatní cvičení se pak dají dělat již jako výplň času, např. i při čekání autobus.

Tak cvičím a těším se na Ozdravný kurz II.

 

Hana Matějovská

 

Kontakt

www.norbekov.cz

+420608779475
Praha +420603215839
Ostrava +420603116780
Bratislava +421905944066